Czy tarot naprawdę się sprawdza?

Czy tarot się sprawdza

Tarot to talia kart przeznaczonych do wróżenia lub medytacji. Talia współczesna tarota zawiera 78 kart, podzielonych na dwie podstawowe grupy: Arkana Małe składające się z 56 kart i Arkana Wielkie posiadające 22 karty. Odpowiednie odczytanie tarota daje informacje o każdej dziedzinie życia, dotyczy związku, pieniędzy, czy kariery.

 

Wróżenie

 

Postawienie kart tarota może być specjalnym misterium, lub też szukaniem odpowiedzi w najprostszy sposób, stawiając pytanie, na które odpowiedzią jest: „tak” lub „nie”. Każda z kart może mieć dodatnią lub ujemną wartość. Służy to do interpretacji podczas odwracania kart. Klucz wygląda następująco:

  • wszystkie karty odwrócone – zdecydowanie tak
  • 2 odwrócone – najwyraźniej nie
  • 2 karty normalnie – najwyraźniej tak
  • wszystkie karty normalnie – zdecydowanie nie

 

Tarot online

 

Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii komputerowych, tarot online stał się nie mniej popularny, niż wizyta u tarocisty. Wiele portali oferuje darmowe wróżby. Przeważnie obowiązują standardowe procedury w postaci wypełnienia formularza i założenia konta. Gdy rejestracja przebiegnie pomyślnie, możemy zadawać pierwsze pytania.

 

Czy wróżby tarota się sprawdzają

 

Specjaliści od tarota twierdzą, że tak. Karty rozkładane są losowo i są odpowiedzią podświadomości na postawione pytanie. Odpowiedzi podświadomości są zawsze prawdziwe. Natomiast może się zdarzyć, że interpretacja samej karty będzie niewłaściwa. Wiele też zależy od naszego nastawienia i wiary. Tak naprawdę, to dokładnie nie wiemy jak tarot działa. Dlatego nie należy pochopnie wyciągać wniosków, że wszystko to są wymysły. Jeszcze nie tak dawno wielu uważało, że energia elektryczna to diabelska sprawka. Odrębnym kryterium sprawdzalności tarota jest czas. W tym przypadku niema reguł. Czasami coś sprawdza się natychmiast, czasami za miesiąc, a czasem wtedy, gdy zapomnimy już o samej wróżbie. Musimy pamiętać o tym, że tarot nie jest przepowiednią, ani proroctwem, spełnia funkcję doradczą. Jeżeli nie podejmiemy żadnych działań w kierunku, jaki wskazują karty, nie zmieni się nic.