Tarot – Karta Śmierć

Karta Śmierć oznaczona jest liczbą XIII i najczęściej przedstawia śmierć jako kościotrupa. Często jest bardzo mroczna, przez co może na początku przerażać, ale tak naprawdę to dobra informacja.

 

Znaczenie
Karta ta oznacza zmianę, jaka zajdzie w naszym życiu. Przejście z jednego etapu do następnego, które, aby się dokonało, jakieś nasze przekonania lub relacje muszą umrzeć. Wiąże się z wewnętrznym rozwojem, sygnalizuje etap odradzania się po odrzuceniu przeszłości i budowania siebie na nowo.

 

Pozycja prosta
Karta Śmierci w Tarocie w pozycji prostej oznacza nieodwracalne zmiany, które nadchodzą. Sugeruje, że jakiś etap życia zniknie na zawsze i bezpowrotnie. Nie jest to jednak zła informacja, przejście do następnego etapu będzie wiązało się z ulgą i zrzuceniem z siebie ciężaru. Transformacja ta następuje w zgodzie na zmiany, które zmienią życie na lepsze.

 

Pozycja odwrócona
Karta Śmierci w pozycji odwróconej wskazuje na strach przed nadchodzącymi zmianami i brak gotowości na nie. Wskazuje na brak emocjonalnej akceptacji stanu rzeczy i przemian, które zachodzą.